Uydu Anten Tamiri

Uydu Anten Tamiri

Uydu Anten Tamiri
Çok kişinin evinde kullanmış olduğu uydu bazı zamanlarda arıza yapabiliyor. Bu arızalar bazen çanak antenden bazen de uydu ayarlarından olabiliyor.

Kaliteli bir şekilde uydu anten tamiri yapan çok sayıda uyducu bulunuyor. Bu uyducular içerisinde işlerini oldukça kaliteli ve ekonomik fiyatlarla yapan uydu anten tamircileri bulunuyor.

Sizin de uydunuzla ilgili probleminiz varsa uydu anten için firmaya ulaşabilir ve uydunuzu tamir ettirebilirsiniz.
Uydu Alıcısı Çalışmıyor

uydu.anten.servisi
uydu.anten.tamiri

Uyduların vermiş olduğu arızalardan bir tanesi olan uydu alıcısının çalışmaması çok kişinin uydusunun verdiği problemler arasında geliyor. Uydu alıcısının çalışmasının bazı nedenleri olabiliyor.

Uydu alıcısının çalışmamasında ilk önce yapmanız gerekenleri söyleyeceğiz. Eğer kendiniz yapamadıysanız uydu anten tamircisi çağırmanız gerekiyor.

Elektrik fişlerini ve adaptörü kontrol ediniz.
Fişlerin yerinde çıkma durumunda doğru bir şekilde yerine takılmalı.
Uydu alıcısı fişini taktıktan sonra cihazın ön kısmında bulunan yerde ışığın yandığını kontrol ediniz.

Eğer çalışması için bütün işlemleri yaptıktan sonra uydu alıcısını yapamadıysanız kaliteli bir uydu alıcısı tamircisine götürünüz. Teknik servis size kolay bir şekilde yardımcı olacaktır.

Uydu Anten Tamiri

Uydu Kumandası Problemli ve Çalışmıyor
Uydu kumandanız problemliyse ve çalışmıyorsa bunun bazı nedenleri olabilir. En kuvvetli ihtimal uydu kumandanızın pilinin bitmiş ihtimalidir.

Uydu kumandanızın pillerini iyi ve kaliteli pillerle değiştiriniz. Uydu pilinizi değiştirdikten sonra pillerin düzgün bir şekilde takıldığında emin olunuz.

Pil değiştirme ve takma işlemlerinden sonra hala kumandanız çalışmıyorsa kumandanızın içerisindeki parçasında sorun olabileceği ihtimali yükseklik kazanıyor.

Uydu anten yapan teknik servis firmasından yeni bir kumanda alabilirsiniz. Veya mevcut kumandanız uydu anten tamiri yapan kişiye göstererek problemin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Uydu Alıcısı Çalıştığı Halde Görüntünün Olmaması
Uydu tamiri yapan firmaların müşteriler tarafından en çok rahatsız edildiği konulardan bir tanesi de uydu alıcısının çalıştığı halde görüntünün olmamasıdır.

Bu durum karşısında uydu tamiri yapan firma uydu alıcısının arkasında bulunan çıkışları kontrol eder ve size bilgi verir.

Bu çıkışlar genellikle scart, HDMI, DVI gibi çıkışlardır. Bunun gibi televizyonun arkasındaki çıkışlarda kontrol edilir ve size firma tarafından bilgi verilir.

[Toplam: 8   Ortalama: 5/5]

3 Yorumlar

 1. ali varoglu
  19 Eylül 2020 at 13:59

  halil usta eline sağlık antenim vede televizyonumu taktınız elinize sağlık başarılar dilerim.

 2. ibrahim can aydın
  19 Eylül 2020 at 16:21

  servis fiyatıyla ilğili yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

  1. Ceysan
   22 Eylül 2020 at 14:10

   rica ederim normal servis üçretini aldık.

Hizmetlerimiz

thumbnail
Pendik Uydu Çanak Servisi
Kaynarca Uydu Antenci
thumbnail
Pendik Uydu Çanak servisi
Uydu Anten Tamiri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara